niedziela, 28 czerwca, 2026
  • Polityka prywatności
  • Reklama i Kontakt
Nasz Poznań - Wiadomości Poznań - Portal z Wielkopolski
  • Aktualności
  • Biznes
  • Kultura
  • Komunikacja
  • Edukacja
No Result
View All Result
Nasz Poznań - Wiadomości Poznań - Portal z Wielkopolski
Home Aktualności

Kierowców czeka spore zaskoczenie na Golęcinie. Wjazd na ul. Warmińską tylko z jednej strony

dodał Redakcja
17 czerwca 2026
in Aktualności
Kierowców czeka spore zaskoczenie na Golęcinie. Wjazd na ul. Warmińską tylko z jednej strony

fot: ZDM

Mieszkańcy Poznania korzystający z ul. Warmińskiej i okolic Golęcina muszą przygotować się na czterodniowe zmiany w organizacji ruchu. Powodem jest turniej tenisowy, który od 18 do 21 czerwca 2026 roku odbędzie się na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Władze miasta apelują o wcześniejsze zaplanowanie trasy i alternatywne środki transportu.

Ul. Warmińska w Poznaniu – wjazd tylko od ul. Wojska Polskiego

W dniach trwania zawodów na kortach Parku Tenisowego Olimpia kierowcy chcący dostać się na ul. Warmińską będą mogli to zrobić wyłącznie od strony ul. Wojska Polskiego. To jedyny dopuszczony wjazd na ten odcinek drogi w czasie trwania turnieju.

Inne wiadomości

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

27 czerwca 2026
Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

27 czerwca 2026

Ruch na tym fragmencie ulicy nie będzie odbywał się na zwykłych zasadach. Na odcinku od skrzyżowania ul. Warmińskiej z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania ul. Małopolskiej z ul. Kaszubską pojazdami będą kierować upoważnieni pracownicy organizatora turnieju. Oznacza to, że kierowcy powinni liczyć się z ręcznym sterowaniem ruchem i ewentualnym dłuższym czasem przejazdu przez tę część Golęcina.

Brak dojazdu na Golęcin od strony ul. Małopolskiej

Istotną zmianą, na którą zwracają uwagę miejskie służby, jest całkowite zamknięcie ogólnego dojazdu do ul. Warmińskiej i na Golęcin od strony ul. Małopolskiej. W praktyce kierowcy poruszający się tą drogą nie wjedą w ten rejon tak, jak robili to do tej pory.

Dla osób mieszkających lub często poruszających się w tej części Poznania oznacza to konieczność wybrania innej trasy dojazdu, opisanej powyżej, czyli wjazdu od ul. Wojska Polskiego. Zmiana ta obowiązuje przez cały okres trwania turnieju, czyli od 18 do 21 czerwca 2026 roku.

Ul. Kaszubska na czas turnieju stanie się jednokierunkowa

Kolejna zmiana dotyczy ul. Kaszubskiej, która na czas zawodów na kortach Olimpii zostanie zamieniona w ulicę jednokierunkową. Ruch na tym odcinku będzie prowadzony wyłącznie w stronę ul. Mazowieckiej.

Kierowcy planujący przejazd przez ten fragment Poznania powinni mieć na uwadze, że poruszanie się w przeciwnym kierunku nie będzie możliwe. Warto wziąć to pod uwagę zwłaszcza w godzinach, w których na kortach rozgrywane będą mecze turnieju.

Dlaczego wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na Golęcinie

Jak podaje poznan.pl, wprowadzone ograniczenia mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicach Parku Tenisowego Olimpia oraz uporządkowanie parkowania na czas trwania zawodów. W okresie zwiększonego zainteresowania turniejem na Golęcinie pojawi się większy ruch pieszych i pojazdów, dlatego zdecydowano się na tymczasową reorganizację przepływu samochodów w tej części miasta.

Gdzie zaparkować podczas turnieju na kortach Olimpii w Poznaniu

Organizatorzy i miejskie służby zwracają uwagę na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie Golęcina w dniach 18–21 czerwca 2026 roku. Z tego powodu mieszkańcom i kibicom turnieju zaleca się korzystanie z miejskiej komunikacji zbiorowej lub infrastruktury rowerowej jako alternatywy dla podróży samochodem.

Przypomniano również o obowiązku parkowania wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Kierowcom, którzy zdecydują się na dojazd własnym pojazdem, sugeruje się pozostawianie samochodów na płatnych parkingach przy ul. Wojska Polskiego, skąd można dotrzeć do Parku Tenisowego Olimpia pieszo.

Co warto zapamiętać przed turniejem na Golęcinie

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach ul. Warmińskiej, ul. Małopolskiej i ul. Kaszubskiej będą obowiązywać od 18 do 21 czerwca 2026 roku, na czas trwania turnieju tenisowego na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu. Osoby planujące przejazd przez Golęcin w tym terminie powinny uwzględnić dłuższy czas dojazdu, ograniczoną liczbę miejsc parkingowych oraz zmieniony układ ruchu na wskazanych ulicach.

Źródło: poznan.pl

Poprzedni

Poznań podsumowuje wiosnę. Rekordy na rowerach, tłumy na półmaratonie i nowy basen na Grunwaldzie

Następny

Awaria sieci trakcyjnej sparaliżowała ruch pociągów w Wielkopolsce. Pasażerowie ewakuowani

Następny

Awaria sieci trakcyjnej sparaliżowała ruch pociągów w Wielkopolsce. Pasażerowie ewakuowani

POLECANE

Rusza duży remont ulicy Zeylanda. Kierowców czekają zmiany aż do sierpnia

Rusza duży remont ulicy Zeylanda. Kierowców czekają zmiany aż do sierpnia

3 tygodnie temu
Zmiany na lotnisku w Poznaniu, ważna informacja dla podróżujących

Nocne działania służb na poznańskim lotnisku

8 miesięcy temu

Nowy dzień wolny od pracy ?

1 rok temu

Burze nad Wielkopolską. Ponad 700 interwencji strażaków

7 dni temu

KATEGORIE

  • Aktualności
  • Bez kategorii
  • Biznes
  • Edukacja
  • Inwestycje
  • Komunikacja
  • Kultura
  • Post sponsorowany
  • Sport
  • Wielkopolska
  • Z kraju
Nasz Poznań – Wiadomości Poznań – Portal z Wielkopolski

Z miłości do Poznania. Bieżące aktualności ze świata polityki, biznesu, kultury czy sportu.

Śledź nasze social media:

Najnowsze

  • Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów
  • Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne
  • Awaria sieci trakcyjnej na Hetmańskiej. Tramwaje zmieniły trasy

Popularne

  • Aktualności
  • Bez kategorii
  • Biznes
  • Edukacja
  • Inwestycje
  • Komunikacja
  • Kultura
  • Post sponsorowany
  • Sport
  • Wielkopolska
  • Z kraju

Najnowsze

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

27 czerwca 2026
Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

27 czerwca 2026
  • Polityka prywatności
  • Reklama i Kontakt

© 2026 Nasz Poznań

No Result
View All Result
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Biznes
  • Kultura
  • Inwestycje
  • Sport
  • Edukacja
  • Komunikacja
  • Polityka prywatności

© 2026 Nasz Poznań