Do kolejnego niebezpiecznego incydentu z udziałem motorniczej doszło w Poznaniu. Kobieta próbowała rozdzielić dwóch mężczyzn szarpiących się na przystanku tramwajowym przy ul. Św. Czesława na Wildzie. Chwilę później została zaatakowana przez jednego z nich.
Jak informuje wielkopolska policja, do zdarzenia doszło w czwartek, 11 czerwca, około godziny 11:00. Motornicza, podjeżdżając na przystanek, zauważyła dwóch mężczyzn wdających się w przepychankę. Po zatrzymaniu tramwaju postanowiła zareagować i nakazała im zakończenie konfliktu.
Jeden z mężczyzn wsiadł do pojazdu, jednak gdy kobieta wracała do kabiny, drugi uczestnik zajścia uderzył ją. Na szczęście motornicza nie odniosła poważnych obrażeń i nie potrzebowała pomocy medycznej.
Napastnik został szybko obezwładniony przez świadków zdarzenia, a następnie zatrzymany przez policję. Okazał się nim 38-letni obywatel Węgier. Badanie wykazało, że miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna może usłyszeć zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.
To już drugi przypadek ataku na motorniczą w Poznaniu w ciągu ostatnich dni. W ubiegłym tygodniu do podobnego incydentu doszło na pętli tramwajowej na osiedlu Sobieskiego. W tamtej sprawie zatrzymano 39-letniego napastnika.
źródło: informacja prasowa







