W Poznaniu zakończyły się poszukiwania 10-letniej dziewczynki, której ślad urwał się w sobotnie popołudnie. W działania zaangażowani byli policjanci oraz strażacy, którzy wspierali akcję z wykorzystaniem drona. Dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa.
Poszukiwania 10-latki przy ul. Suwalskiej w Poznaniu
Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 15.00. Dziewczynka wyszła na plac zabaw znajdujący się przy placówce opiekuńczo-wychowawczej Nasz Dom przy ul. Suwalskiej w Poznaniu.
Po pewnym czasie opiekunowie nie mogli odnaleźć 10-latki. W związku z brakiem kontaktu z dzieckiem zdecydowali się powiadomić służby. Informacja o zaginięciu uruchomiła działania poszukiwawcze prowadzone przez funkcjonariuszy policji.
Policja i straż pożarna prowadziły akcję poszukiwawczą
W poszukiwania dziewczynki zaangażowali się policjanci, którzy rozpoczęli sprawdzanie okolicy oraz prowadzenie czynności mających na celu ustalenie miejsca pobytu dziecka.
Wsparcia udzielili również strażacy. W trakcie działań wykorzystano drona, który pomagał służbom w przeszukiwaniu terenu i prowadzeniu poszukiwań.
Jeżyce: szczęśliwy finał poszukiwań dziecka
Informacje o zakończeniu akcji pojawiły się w niedzielny poranek. Jak przekazał rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, dziewczynka została odnaleziona przez policjantów z Jeżyc.
„Dziewczynkę odnaleźli policjanci z Jeżyc. Jest cała i zdrowa” – poinformował Andrzej Borowiak.
Odnalezienie dziecka zakończyło działania prowadzone przez służby. Według przekazanych informacji 10-latka jest cała i zdrowa.
Źródło: informacja prasowa






