W środę po południu w Instytucie Geologii przy ul. Krygowskiego w Poznaniu doszło do wybuchu podczas zajęć ze studentami. Jak przekazał oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej, eksplodował kwas solny.
Na miejsce natychmiast skierowano osiem zastępów straży pożarnej oraz specjalistyczną jednostkę chemiczną. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.
Z budynku ewakuowano kilkanaście osób. Obecnie trwa zabezpieczanie miejsca oraz wyjaśnianie okoliczności wybuchu. Stan poszkodowanej osoby i dokładne przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane.
źródło: TVP Poznań






