niedziela, 28 czerwca, 2026
  • Polityka prywatności
  • Reklama i Kontakt
Nasz Poznań - Wiadomości Poznań - Portal z Wielkopolski
  • Aktualności
  • Biznes
  • Kultura
  • Komunikacja
  • Edukacja
No Result
View All Result
Nasz Poznań - Wiadomości Poznań - Portal z Wielkopolski
Home Aktualności

Sprzęt z finału WOŚP już w szpitalu przy ul. Wrzoska. Wielkopolskie Centrum Pediatrii jako pierwsze w Polsce

dodał Redakcja
6 marca 2026
in Aktualności
Sprzęt z finału WOŚP już w szpitalu przy ul. Wrzoska. Wielkopolskie Centrum Pediatrii jako pierwsze w Polsce

fot: Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu trafił pierwszy sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowoczesne urządzenia przekazano w czwartek, 5 marca, w szpitalu przy ul. Wrzoska. To początek dystrybucji sprzętu, który w najbliższym czasie trafi także do innych ośrodków w Polsce.

Wielkopolskie Centrum Pediatrii pierwszym odbiorcą sprzętu z finału WOŚP

Inne wiadomości

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

27 czerwca 2026
Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

27 czerwca 2026

Szpital przy ul. Wrzoska w Poznaniu jako pierwszy w kraju otrzymał urządzenia zakupione dzięki środkom zebranym podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do placówki przekazano osiem pomp Flocare® Infinity™ III przeznaczonych do precyzyjnego leczenia dojelitowego.

Sprzęt został przekazany w czwartek, 5 marca, przez Nutricia Polska we współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To pierwsza partia urządzeń z większej puli sprzętu medycznego przeznaczonego dla placówek specjalizujących się w gastroenterologii.

Nowoczesne pompy dla dziecięcego ośrodka w Poznaniu

Wielkopolskie Centrum Pediatrii jest jedyną placówką w regionie, która otrzymała tego typu urządzenia w ramach tej inicjatywy. Jednocześnie poznański ośrodek znalazł się w gronie sześciu pediatrycznych placówek w Polsce, do których trafiło pierwsze wsparcie sprzętowe.

„Jako jedyni w Wielkopolsce i pierwszy z sześciu ośrodków pediatrycznych w Polsce otrzymaliśmy 8 nowoczesnych pomp do żywienia dojelitowego Flocare® Infinity™ III, które trafią do Wielkopolskiego Centrum Pediatrii w Poznaniu w ramach współpracy Nutricia Polska z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

Urządzenia przeznaczone są do prowadzenia żywienia dojelitowego, które stosowane jest w leczeniu pacjentów wymagających precyzyjnego podawania specjalistycznych preparatów odżywczych.

Pierwsza część większego programu wsparcia

Osiem pomp przekazanych do poznańskiego szpitala to dopiero początek dystrybucji sprzętu. Łącznie do wybranych ośrodków gastroenterologicznych w całej Polsce trafi 50 takich urządzeń.

Program przekazywania sprzętu ma wspierać zarówno pacjentów, jak i personel medyczny w codziennej pracy oddziałów zajmujących się leczeniem chorób przewodu pokarmowego oraz żywieniem klinicznym.

Jak podkreślono w przekazanej informacji, nowe urządzenia stanowią wsparcie, które ma realny wpływ na codzienność pacjentów oraz pracę zespołów medycznych.

Źródło: informacja prasowa

Poprzedni

Poznań przyciąga niezwykłą wystawą neonów. „Wróg jest miłością” w Galerii Arsenał tylko do końca marca

Następny

Na Winogradach powstanie nowy obiekt sportowy

Następny
Na Winogradach powstanie nowy obiekt sportowy

Na Winogradach powstanie nowy obiekt sportowy

POLECANE

Niespokojna noc w Wielkopolsce! Silny wiatr łamał drzewa i paraliżował drogi – strażacy mieli pełne ręce roboty

8 miesięcy temu

Czerwcowy długi weekend z klasyką transportu miejskiego w Poznaniu

1 rok temu

Jakie są możliwości skorzystania z usług medycznych w czasie świąt, lista placówek

2 lata temu

Od początku długiego weekendu majowego zatrzymano 950 kierowców pod wpływem alkoholu

1 rok temu

KATEGORIE

  • Aktualności
  • Bez kategorii
  • Biznes
  • Edukacja
  • Inwestycje
  • Komunikacja
  • Kultura
  • Post sponsorowany
  • Sport
  • Wielkopolska
  • Z kraju
Nasz Poznań – Wiadomości Poznań – Portal z Wielkopolski

Z miłości do Poznania. Bieżące aktualności ze świata polityki, biznesu, kultury czy sportu.

Śledź nasze social media:

Najnowsze

  • Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów
  • Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne
  • Awaria sieci trakcyjnej na Hetmańskiej. Tramwaje zmieniły trasy

Popularne

  • Aktualności
  • Bez kategorii
  • Biznes
  • Edukacja
  • Inwestycje
  • Komunikacja
  • Kultura
  • Post sponsorowany
  • Sport
  • Wielkopolska
  • Z kraju

Najnowsze

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

Kontrole na Starym Mieście w Poznaniu. Posypały się mandaty dla użytkowników elektrycznych pojazdów

27 czerwca 2026
Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

Wysokie temperatury. Miasto uruchamia beczkowozy, mgławice i kurtyny wodne

27 czerwca 2026
  • Polityka prywatności
  • Reklama i Kontakt

© 2026 Nasz Poznań

No Result
View All Result
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Biznes
  • Kultura
  • Inwestycje
  • Sport
  • Edukacja
  • Komunikacja
  • Polityka prywatności

© 2026 Nasz Poznań